אירועים וימי כיף בים המלח על ערסל

כן, הייתי פעם לא רחוק מהמקום הגבוה ביותר בעולם. אבל אתם יודעים, כנראה שבחיים האלה מטפס הרים מיומן, אמיץ ומנוסה אני כבר לא אהיה. אבל כדי להגיע אל המקום הנמוך ביותר בעולם (לא מבחינה מנטלית… לשם אני מגיע בכוחות עצמי) הייתי צריך פשוט להזמין יום כיף בים המלח ולהתפנן לי כל היום על ערסל.

אז כידוע, ים המלח הוא אגם מים במרכזו של קו שבר גיאולוגי המשתרע מסוריה ועד אפריקה. ממה שהבנתי זהו גוף המים המלוח ביותר בעולם, ובו ריכוז מלח של פי שמונה מזה של הים התיכון. זו הסיבה שאנשים המתרחצים בים המלח יכולים לצוף (אני חייב לבדוק אם זה אפשרי גם בזמן ישיבה על כסא, או עדיף – על כורסה) ללא מאמץ על פני המים וליהנות מהשמש היוקדת והרוח המדברית המייבשת. אבל חצי הכוס הריקה היא ששום בעל חיים לא גר במימיו, ולכן הוא נקרא "ים המוות" – שם די סקסי חייבים להודות. אבל מה, חוסר החיים הזה מתברר כבריא למדי מה שהפך הופכים את ים המלח למרכז בריאות וריפוי עולמי. ידוע שמוצרים לעור מים המלח, כמו המוצרים של פרימייר ים המלח הפכו לשם דבר בעולם. חוץ ממני, תיירים ומבקרים מגיעים מכל רחבי העולם כדי לנוח, לנפוש, לבקש ריפוי, ליהנות מהצימרים ומלונות הספא, ולהתפעל מהנוף המדברי היפה ולמרוח על עצמם בוץ ים המלח המפורסם.

ואם כבר החלטתי לנסוע לים המלח, למה שלא אבחר בו גם כמקום לאירוע המרגש הבא שלי? כן, בקרוב אחגוג עוד אירוע חסר פשר ואם כבר, למה שלא אערוך אותו באחד ממגוון המקומות המציעים אירועים בים המלח. הם לא מציעים סתם אירועים. הם מציעים אירועים באווירה קסומה ורומנטית ומארחים אירועים אנושיים רבים כגון בר או בת מצווה, חתונות, ערבי שירה, מסיבות רווקים ורווקות, מסיבות אירוסין, חופה תחת כיפת השמיים, בריתות, אירועים לוועדי עובדים, מסיבות פרטיות, אירועים עסקיים, כנסים ועוד ועוד. הכול בזמן ישיבה על כסאות לשפת הים הנמוך בעולם!

נו, ואחרי האירוע המרגש שלי, שאני לא אנצל את הזמן להעביר יום כיף בים המלח? בוודאי שכן, כי מעבר לרביצה על כסא גן, נדנדה לגינה או ערסל לאורך כל היום יש עוד הרבה דברים לראות באזור. אפשר לבקר בשרידי יישובים עתיקים על הגבעות וללכת לאורך מעיינות לרגלי מצוקי המדבר. אפשר לרדוף אחרי חיות מדבר ייחודיות כגון צבאים, לטאות מדבר, עופות דורסים ואפילו צמחים מדבריים ופרחים ייחודיים. אחרי הרדיפה, כדאי לבצע התרעננות והחלפת בגדים במלתחות (אפשר להניח את הבגדים על הספסלים המיוחדים). או אז תגיע העת לאכול ארוחת צהרים מפוצצת שתכריח אותי ליהנות מהפנאי תוך כדי   עישון נרגילה בפינות זולה עם נוף לים.

לא יודע מה אתכם, לי זה נשמע הרבה יותר כיף מלנסות לטפס על האוורסט.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.