למי מתאים כסא גלגלים קל משקל אקטיבי?

עבור אנשים המבלים את מרבית זמנם בכסא גלגלים, כסא גלגלים אקטיבי מציע אפשרויות תמרון והתאמה אישית למשתמש. כסאות אלו מספקים לבעליהם עצמאות וניידות ועוזרים למזער את הגישה השלילית כלפי כסאות גלגלים. כסאות גלגלים קלי משקל אקטיביים נחשבים לרוב כמתאימים לאנשים ספורטיביים, צעירים ופעילים יותר המעוניינים לעסוק בספורט ובפעילות גופנית. אמנם כסאות גלגלים אלו אכן מתאימים לצרכיהם של צעירים ספורטיביים אך לרוב הם מתאימים גם לצרכיהם של משתמשים מבוגרים יותר בעלי יכולות פיסיות מצומצמות יותר המתקשים להפעיל כסא גלגלים ידני סטנדרטי.

כסאות גלגלים אקטיביים גמישים יותר מיתר כסאות הגלגלים וניתן לבצע בהם שינויים ייחודיים כך שיתאימו לצרכים המיוחדים של בעליהם ויאפשרו להם מוביליות מקסימאלית ביום-יום. יש להם מנגנוני שחרור גלגלים פשוטים ויעילים ומסגרתם יכולה להגיע במבחר גדלים. 

מכיוון שהם נועדו בבסיסם לפעילות ספורטיבית, כסאות גלגלים אלו קלים יותר משאר סוגי הכיסאות ולכן קל יותר לתמרן אותם ולהוביל אותם ממקום למקום. כמו כן, ניתן להזיז את הגלגלים האחוריים, הגדולים יותר, ובכך לשנות את חלוקת המשקל על הכסא וכך יכול המשתמש להפעיל פחות אנרגיה בעת הפעלת הכסא.

היתרונות המפורטים למעלה מאפשרים גם לאנשים אחרים לדחוף את הכסא ביתר קלות. תכונה זו מדגישה שוב את התאמתם גם לאוכלוסיה מבוגרת יותר ופעילה פחות הנעזרת באנשים אחרים בעת הפעלת הכסא.

כסא גלגלים לא יכול לספק את כל הפתרונות לכל צרכי המשתמש. תמיד תהיינה פשרות ויהיה עליכם להחליט מהם סדרי העדיפויות שלכם. לעיתים, יזדקקו בעלי כסאות גלגלים לשני סוגים של כסא שיאפשרו להם טווח נרחב יותר של עצמאות. כסא אחד יכול להיות סטנדרטי לשימוש יום- יומי ואחר, אקטיבי, לשימוש בעת פעילות ספורטיבית מאומצת יותר. או לחילופין, כסא גלגלים סטנדרטי לשימוש למרחקים קצרים וכסא גלגלים חשמלי לשימוש למרחקים ארוכים יותר.  

 

למה זקוק בעל כסא גלגלים?

כל בעלי כסאות הגלגלים זקוקים למערכת ישיבה נוחה ויציבה. לא ניתן לצפות מהם להיות אקטיביים ועצמאיים כאשר מרבית האנרגיה שלהם מתועלת לניסיון לשבת יציב. משתמשים רבים מבזבזים אנרגיה רבה בלזוז בתוך הכסא רק בכדי לנסות ולמצוא תנוחת ישיבה נוחה שלא תייצר פצעי לחץ או כאבים באזורים שונים של הגוף. חשוב שהמשתמשים יוכלו לשמור את האנרגיה שלהם בכדי שיוכלו לנצל אותה לניידות שלהם או לפעילות הספורטיבית שלהם. לאנשים בעלי בעיות ישיבה קלות או בינוניות, איתור הגודל המתאים של מערכת הישיבה יכול להיות כל מה שהם זקוקים לו כדי להרגיש נוח במנח ישיבה. משתמשים אחרים שאינם יכולים לשבת בצורה עצמאית, או אלו המאבדים יכולת זו, לעיתים בשל החמרה במצבם, זקוקים לכסא בעל מערכת ישיבה מתוחכמת יותר. 

מה כוללת מערכת ישיבה יציבה ואיך מוצאים את המערכת המתאימה?

מערכת ישיבה יציבה היא כזו המתאימה למבנה הפיסי של המשתמש. אם הכסא רחב מידי, המשתמש עשוי לשבת באופן לא סימטרי. מערכת צרה מידי מעלה את הסיכון לפצעי לחץ. אם הכסא קצר מידי, הוא לא ייתן את מלוא התמיכה הנדרשת לאזור הירכיים ויפעיל לחץ גדול מידי על הישבן. אם הכסא ארוך מידי, המשתמש ירגיש לחץ באזור הברכיים. כסאות גלגלים קלי משקל אקטיביים מגיעים לרוב עם טווח נרחב יותר של אפשרויות ישיבה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כסאות, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s